Książki dla dzieci

Mój pierwszy elementarz – czytamy metodą sylabową

Już od małego warto zaszczepić w dziecku pasję do nauki oraz czytania książek. Wiele propozycji dziecięcych nie tylko bawi, ale i odpowiednio edukuje. To dlatego tak istotne jest, aby sięgać po nie od najmłodszych lat. Jedną z polecanych książek, która przypadnie do gustu rodzicom, jak i dzieciom, z całą pewnością będzie „Mój pierwszy elementarz – czytamy metodą sylabową”, autorstwa Alicji Karczmarskiej. Jest to propozycja obowiązkowa, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha, który rozpoczął przedszkole lub szkołę podstawą.

Dlaczego warto sięgnąć po ten elementarz?

Już samo wydanie skutecznie przyciąga wzrok i, z całą pewnością zrobi wrażenie na nie jednym dziecku. Okładka przedstawia dwójkę czytających dzieci, a wnętrze pełne jest kolorowych ilustracji, które działają na wyobraźnię i zdolności zapamiętywania nawet u najmłodszych. Dodatkowo jest to propozycja dedykowana, zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, gdy dzieci dopiero poznają litery i uczą się czytać. Wspomniany elementarz ma na celu nauczyć dziecko czytania w prosty i przyjemny sposób. W końcu każde na początku zaczyna czytać za pomocą dzielenia konkretnych słów na sylaby. Książka ta nie tylko wspomaga utrwalanie tego instynktu, ale i podpowiada jak to robić, nawet w przypadku najtrudniejszych i najdłuższych słów. Nie bez powodu to właśnie metoda sylabowa jest uznawana na całym świecie za najszybszą i najbardziej logiczną. Wywodzi się ona bowiem z instynktowego zachowania dzieci, które po nauczeniu się liter, zaczynają samodzielnie czytać. Dzielenie słów na sylaby w sposób przedstawiony w tym elementarzu ułatwia także uczenie się, ponieważ udowodniono, że sposób ten wspomaga pamięć. Stosowanie się do rad zawartych w środku umożliwia także uniknięcie zbyt długiego literowania oraz czytania bez zrozumienia treści.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? „Mój pierwszy elementarz – czytamy metodą sylabową” stopniuje poziom trudności. Na początku znaleźć można łatwe, często używane słowa, ale im dalej, tym są one bardziej skomplikowane.

Kim jest autorka książki?

Alicja Karczmarska posiada spore doświadczenie, jeśli chodzi o książki dedykowane najmłodszym. W jej dorobku literackim znaleźć można między innymi zbiór 100 zabaw, które można zaproponować dzieciom, aby przy okazji je edukować, czy na przykład elementarze zawierające w sobie ćwiczenia na doskonalenie umiejętności pisania oraz czytania. Znajdzie się też coś dla małych artystów, ponieważ autorka stworzyła także książeczki do kolorowania ze wzorami dla dziewczynek i chłopców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *